W POZNANIU TARGI DLA ROLNIKÓW

Trzystu trzydziestu wystawców z całego świata w Poznaniu prezentuje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie stosowane w rolnictwie. Są wśród nich takie, które kosztują miliony złotych, ale są i takie na kieszeń przeciętnego gospodarza.

Na targach prezentowany jest między innymi jeden z najpotężniejszych ciągników, jaki w tej chwili dostępny jest na polskim rynku. Jego moc to 670 koni mechanicznych. Każda taka maszyna potrzebuje paliwa, dużo paliwa. Dystrybutor może dojechać w dowolne miejsce, gdzie potrzebne jest aktualnie paliwo. Kombajn, który może pracować praktycznie bez przerwy, a do tego jest wielozadaniowy Wymiana sprzętu od lat widoczna jest na polskiej wsi. 

Rocznie polscy rolnicy rejestrują około 10 tysięcy nowych ciągników. Jedną z takich maszyn jest kosiarka, która kilka lat temu pobiła rekord Guinnessa. W 8 godzin skosiła 100 hektarów łąk. Kosiarka ta gwarantuje także czystość zbiorów. Polagrę- Premiery odwiedził dziś podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jacek Bogucki. Swoją ofertę prezentuje tu ponad 330 wystawców Polagra- Premiery potrwa do niedzieli. Organizatorzy spodziewają się nawet 50 tysięcy zwiedzających. 

http://poznan.tvp.pl/35658888/w-poznaniu-targi-dla-rolnikow