Magazynowanie paliwa

Czy warto korzystać ze specjalnych zbiorników na paliwo płynne? Obligują do tego przepisy prawa, zwłaszcza dotyczące ochrony środowiska. Poza tym są praktyczne, bezpieczne i wygodne. 

Różnica między ceną detaliczną a hurtową jest wysoka i wynosi często 40 - 50 gr/litrze, co daje 400 - 500 zł na 1000 litrów oleju. Dlatego zasadnym wydaje się wyposażenie w odpowiedni zbiornik na magazynowanie paliw płynnych. Dzięki tej niewielkiej inwestycji wyeliminowany zostaje problem rozlewania paliwa przy tankowaniu z beczek lub innych pojemników, a dzięki zamontowanym licznikom i wskaźnikom poziomu łatwo kontrolować zużycie paliwa. Posiadanie stałego dostawcy gwarantuje najwyższą jakość paliwa.

Firma Diesel&Oil posiada w swym asortymencie zbiorniki stacjonarne plastikowe naziemne – o poj. 1300, 1500, 1600, 2500, 5000 i 9000 litrów oraz zbiorniki stalowe (naziemne i podziemne) - o poj. od 3000 do 100000 litrów. Wszystkie zbiorniki stacjonarne mogą być wyposażone w układ dystrybucyjny (pompa 230V, licznik, wąż 6m i pistolet automatyczny oraz filtr absorbujący wodę i zanieczyszczenia) zamontowany w szafie zamykanej na zamek, wyposażonej w instalację elektryczną oraz oświetlenie ledowe. 

O tym, że warto wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w zbiornik na olej napędowy nie powinny przekonywać tylko oszczędności i wygoda, ale również przepisy prawa. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. każdy, kto przechowuje u siebie paliwo lub je transportuje zobowiązany jest do przestrzegania określonych wymogów. Niedopuszczalne jest przechowywanie paliw i olejów w beczkach, mauzerach oraz zbiornikach stalowych jednopłaszczowych podziemnych i naziemnych. Zgodnie z przepisami, wszelkie zbiorniki dwupłaszczowe, o pojemności powyżej 2,5 m3 należy zgłosić do eksploatacji w lokalnym urzędzie dozoru technicznego (UDT). Warto podkreślić, że zbiorniki (w rozumieniu prawa budowlanego) nie są ani budowlą ani budynkiem oraz posiadają konstrukcję przenośną (nie są na stałe związane z gruntem), a więc nie wymagają pozwolenia na budowę. Wszystkie te wymogi Unia Europejska tłumaczy działaniami w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Wszystkie zbiorniki oferowane przez firmę Diesel&Oil posiadają niezbędne dokumenty i certyfikaty pozwalające na eksploatację na terenie Polski oraz całej UE.